За даними Світового Банку та Eurostat, у 1991 році українців було близько 52 мільйонів, поляків – 38, британців – 57. Станом на 2019 рік: українців – 44, поляків – 37, британців – 66. На фоні такої статистики все частіше лунають думки, що падіння кількості населення означає невдачу держави і вже незабаром сюди звідусіль переселятимуться "чужинці". Прогноз НАН України ще більше нагнітає страх за націю.

Так, заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України член-кореспондент НАН України Олександр Гладун попереджає, що населення України до кінця ХХІ століття скоротиться до 22 мільйонів людей. Про це сказано на офіційному сайті НАНу.

Аналогічні показники оприлюднені у звіті Організації Об’єднаних Націй. За їх даними в Україні найнижчий у світі приріст населення.

Цікаво, що в той час як експерти нарікають на високу смертність працездатних осіб, більшість звичайних українців стверджують, що не можуть дозволити собі мати двох і більше дітей через економічні причини.

Молодь переважно скаржиться на низьку заробітну платню, відсутність власного житла і нерозвинену соціальну інфраструктуру, так як у багатьох містах бракує дитсадків і гнучкої системи їхньої роботи, а школи в сільській місцевості масово закривають.

Олександр Гладун каже, що для формування державної політики для вирішення демографічних проблем необхідно систематично населення рахувати. В Україні ж перший і останній перепис населення відбувся у 2001 році, тому влада має застарілі та ненадійні статистичні дані для обробки.

І поки керівництво держави обіцяє, що у 2023 році все ж таки відбудеться справжній класичний перепис населення, переважна більшість європейських країн рахує своє населення раз на 10 років аби коректно проводити демографічну політику.

За таких умов, переконаний Олександр Гладун, стабілізувати чисельність населення можливо лише за рахунок мігрантів, бо поки немає передумов, аби зробити це за рахунок природного чинника. Так, Україна цікава, як країна для постійного проживання, мігрантам з азійських країн, Кавказу, колишніх республік Радянського Союзу.

Нагадаємо, що українцям розповіли про новий ковід-сертифікат.

Як раніше повідомляв портал "Hyser", жителям України озвучили нові правила карантину.

Також портал "Hyser" писав, що українцям повідомили, про скорочення дії одного з ковід-сертифікатів.

Популярні новини зараз

Реальна загроза: Лукашенко відправить на кордон з Україною цілий армійський контингент

І так буде весь рік: кого в Україні чекають пенсії по 3269 та 6442 грн щомісяця

Бабусині гени. Внучка Софії Ротару показала шикарні кадри з нової фотосесії

Фанати не стримують сльози. Не стало зірки "Маршу турецького" і "Ранеток"

Показати ще