Стало відомо, на скільки і чому зростуть пенсійні виплати пенсіонерів у грудні

1 грудня в Україні відбулося заплановане підвищення прожиткового мінімуму, а також мінімальної заробітної плати, яка тепер становить 6,5 тисяч гривень. У зв'язку з цим зросли певні пенсійні виплати. Про це повідомляє iнформаційний портал "OBOZREVATEL".

Повідомляється, що в грудні приблизно 890 тисяч пенсіонерів у віці від 75 до 80 років отримали підвищення пенсійних виплат у розмірі приблизно 400 гривень. Дане підвищення обумовлене програмою індексації доходів і не пов'язане ні з підвищенням прожиткового мінімуму, ні з перерахунком мінімальної зарплати.

Крім цього, мінімальна пенсія, яка не може бути меншою, ніж прожитковий мінімум для непрацездатних, зросла з 1854 до 1934 гривень, тобто тепер пенсіонери на заслуженому відпочинку отримуватимуть не менше 1934 гривень. Варто, однак, зазначити, що ця сума не покриває витрати навіть на продукти харчування і товари першої необхідності, оскільки, за інформацією Мінсоцполітики, реальний прожитковий мінімум в країні становить 3708 гривень. В Україні ж більше мільйона пенсіонерів не отримують і 3 тисяч гривень.

Крім цього, на 800 гривень зросла і максимальна пенсія. Вона зросла з 19 540 до 19349, однак розраховувати на такі виплати можуть тільки ті пенсіонери, які офіційно отримували зарплату, розмір якої в сім разів перевищував середню.

Популярні новини зараз

Названо 4 українських міста, які Путін хоче зруйнувати і захопити

Карма прийшла: ВСУ урили колишнього спецназівця з"Беркута". Фото зрадника

Не стало легендарного Юрія Шатунова з "Ласкавого мая". Все сталося миттєво. Деталі

У Білорусь злітаються урядові літаки з Росії. Переправляють навіть машини. Щось починається

Показати ще

Варто також зазначити, що за українським пенсійним законодавством, українці з виконаними вимогами щодо страхового стажу, які досягли 65 років, мають право на пенсію в розмірі 40% від мінімальної зарплати, і, оскільки мінімалка 1 грудня зросла, сума виплат зросла з 2400 гривень до 2600 гривень.

До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що з наступного року українцям доведеться платити нові податки.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що стало відомо, кому з українців очікувати надбавки.

Також "Hyser" писав, що українцям розповіли, скільки часу буде доступна "тисяча Зеленського".