Стало відомо, скільки грошей за рік витрачається на одного народного депутата і на що саме

У п'ятницю, 3 грудня, відбулося засідання Верховної Ради, на якому був прийнятий Кошторис парламенту на прийдешній орган. З цього кошторису випливає, що Рада обійдеться українцям в 2,529 мільярдів гривень, а кожен нардеп, без урахування заробітної плати — 344,3 тисячі гривень. Більша частина цієї суми-237,2 тисяч гривень на рік або 19,7 тисяч гривень на місяць, виділяється на оренду житла. Про це йдеться в документі, опублікованому на сайті парламенту.

Крім цього, можна відзначити, що власний автопарк обходиться Верховній Раді в 144,4 мільйона гривень. Крім того, значна частина коштів йде на компенсації компаніям, які забезпечують харчування в їдальні Ради.

Минулого року бюджет українського парламенту склав 2,528 мільярдів гривень, а цього року ще більше — 2,688 мільярдів гривень. На місяць народному депутату виділяють 7,5 тисяч гривень на місяць, а ще 407 гривень-на мобільний зв'язок. У числі інших витрат на кожного депутата в рік можна відзначити 1500 гривень на канцтовари, 8 тисяч гривень на відрядження для помічників, 2 тисячі гривень на утримання приміщень і, нарешті, 237 250 гривень на оренду житла.

Крім того, повідомляється, що посадовий оклад одного нардепа в наступному році складе від 25 до 30 тисяч гривень. Ще стільки ж їм видається на"виконання депутатських повноважень". Залежно від інтенсивності роботи, наукових ступенів і почесних звань народним депутатам покладені надбавки".

До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що Тимошенко здивувала всіх нарядом за кілька тисяч доларів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українців збираються штрафувати за використання пакетів.

Також "Hyser" писав, що Зеленський зробив заяву про держпереворот в Україні.