Стало відомо, в якій ситуації український уряд збирається оголошувати загальну мобілізацію

З урахуванням заяв про підготовлюваний з боку РФ напад на Україну, перші особи країни все частіше висловлюються щодо розвитку подій у разі повномасштабного нападу російських військ. Так, нещодавно міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба дав інтерв'ю порталу "Sargs.Iv", в якому заявив, що якщо Росія нападає на Україну, то уряд оголосить загальну мобілізацію.

Так, Кулеба нагадав про те, що аналогічна ситуація вже відбувалася в Україні в 2014 році, коли тисячі людей вирушили у військкомати щоб подати заявку на службу. Кількість добровольців тоді була дуже великою.

Кулеба також зазначив, що в Кремлі віддають звіт про те, що відтоді українські Збройні сила стали набагато сильнішими, тому уважніше планує майбутню атаку, ніж у 2014 році. Крім того, зазначив глава МЗС, Росія не може заперечувати, що не є стороною конфлікту.

У зв'язку з тим, що РФ не може заперечувати своєї участі в конфлікті, подальша ескалація ситуації Кремлем покаже решті світу, що Росія готова платити найвищу ціну за свої геополітичні амбіції.

Міністр також заявив, що зараз Україна потребує підтримки Заходу, зокрема у сфері протиракетної та протиповітряної оборони. Він нагадав, як у 2014 році Україна потребувала дронів, але ніхто їх не продав Україні.

До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що командувач ООС розповів, що буде, якщо РФ атакує Україну "в лоб".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що жителі Донбасу масово тікають в РФ.

Також "Hyser" писав, що у Нацкорпусі розповіли, навіщо було створено "Товариство ветеранів АТО".