Станом на ранок четверга, 25 листопада, у світі коронавірусною хворобою COVID-19 захворіло майже 260 млн людей. Більше того, новий штам Covid-19 "B.1.1.529" із "надзвичайно великою кількістю" мутацій може викликати нові, ще потужніші ніж раніше, хвилі захворювань на коронавірус, попереджають вчені. В таких умовах єдиний вихід врятувати людство - глобальний контроль за дотриманням протиепідеміологічних заходів.

Ні для кого не секрет, що із введенням певних обмежень для невакцинованих від COVID-19 українців, збільшилась масова підробка сертифікатів вакцинації. Так, багато українців не хочуть вакцинуватися, тому вдаються до такого кроку.

На засіданні у середу, 24 листопада, Кабінет міністрів вирішив покласти край практиці, коли контролери вірять відвідувачам на слово та не перевіряють валідність сертифікату. Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що уряд прийняв радикальне рішення, що безумовно викличе хвилю негативу в суспільстві, однак іншого виходу у влади немає.

"Представники ТРЦ, кафе, ресторанів та інших громадських місць відтепер повинні будуть не просто запитувати про наявність сертифікату чи візуально перевіряти його наявність. Потрібно буде зчитувати смартфоном QR-код COVID-сертифікату", — заявив міністр, додавши, що "без перевірки COVID-сертифікат не вважається ні наданим, ні перевіреним".

Отже, перед початком роботи у перевіряльників має бути встановлена програма "Дія" на смартфоні, жодні інші додаткові програми для зчитування не потрібні. Після перевірки на смартфоні перевіряючого відображається статус сертифіката COVID: чинний або не чинний.

За недбале ставлення до перевірки COVID-сертифікатів передбачено штраф. Причому, фінансово постраждає не охоронець, контролер чи інший уповноважений на перевірку, а власник закладу. Йому можуть виписати штраф від 34 до 170 тис. гривень.

Раніше Hyser писав, що в 8 областях України може бути новий підвид коронавірусу.

Також наш портал повідомляв, що не вакциновані люди зможуть далі відвідувати продуктові магазини та аптеки.

Нагадаємо, що у мережі повідомили про те, що Київ скоро вийде з червоної зони.

Популярні новини зараз

Одразу два підвищення пенсій до Нового року: українців попередили про сюрприз

«Похмурий» кіт із Харкова покорив Брітні Спірс та став зіркою її інстаграму: фотофакт

Кріпосна-4: кого з акторів ми побачимо в продовженні серіалу. Відео

Як дізнатися, що ваш телефон прослуховують: названі головні ознаки

Показати ще