Іконописець з Рівненської області розповів про свою роботу, а також про унікальну знахідку яка потрапила йому в руки

Валерій Семенюк-69-річний пенсіонер та іконописець, який проживає у Здолбунові Рівненської області. За своє життя він встиг написати сотні ікон, хоча і не підписує свої роботи. Він також бере за свою працю трохи, а іноді і зовсім працює забезплатно. Йому також пощастило працювати з унікальною іконою. Про це повідомляє iнформаційний портал "Комсомольська правда".

Крім того, що Семенюк пише ікони самостійно, час від часу йому траплялися ікони, які потребують реставрації, і одного разу йому попався справжній скарб — 700-річна ікона Божої Матері.

Так, ікона була написана 700 років у Греції, а в Україну потрапила близько 300 років тому, під час чуми. Коли Валерій протер ікону від товстого шару пилу і бруду, то він виявив, що на іконі, по суті, поміщено справжній скарб? Корона на Богородиці була вимощена справжніми діамантами і величезним смарагдом по центру.

Варто відзначити, що будь-який недобросовісний реставратор без особливих зусиль міг би замінити дорогоцінні камені стекляшками, і ніхто б не звернув на це увагу. Семенюк зазначає. що в Радянському Союзі було чимало подібних випадків, коли дорогі елементи з ікон забирали собі і замінювали підробками. Валерій, однак, не зважився на такий вчинок, оскільки будучи людиною глибоко віруючою, він упевнений, що розплата за подібний мрій була б фатальною — втрата майна, здоров'я, близьких і навіть життя.

До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що клієнтів Monobank попередили про небезпеку для їхніх фінансів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що "червона" зона карантину в черговий раз зменшилася.

Також "Hyser" писав, що стало відомо, які продукти перед Новим роком подорожчають.