Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви з посиланням на kp.ua, про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Крім новин та політики, преса рясніє нескінченними реаліті-шоу з одкровеннями медійних персон. Втім, і самі знаменитості вельми охоче виставляють на публіку докладні сторінки свого нинішнього чи колишнього життя, причому часом досить непривабливі...Людина, успішна або не дуже, не може у собі тримати усі емоції. Кожен має потребу в підтримці. Особливо, якщо мова йде про щось таке, що гризе людину. Наприклад, про власний поганий вчинок. Всі ми знаємо, як важко часом залишатися наодинці з собою і своїми гріхами», - зазначив митрополит Антоній.

Владика нагадав, що якщо для християнина вихід з такої ситуації є очевидним - існує сповідь, то людям нецерковним доводиться непросто.

«Сповідуючи свої гріхи Господу через Його служителя і свідка - священника, каючись у цих гріхах, шкодуючи про них, людина тим самим звільняється від їх влади. Стирає зі сторінок своєї душі весь бруд», - пояснив владика.

На його думку, виставляючи напоказ свої гріхи і переживання у соцмережах, замість християнської сповіді виходить сурогат у вигляді «сповіді» перед публікою.

«Багато аж ніяк не знаменитих людей, у тому числі і деякі християни, поводяться у публічному просторі так само. Спокуса публічністю досить поширена у наш час. Тому нам завжди варто обдумувати мотиви наших вчинків, нашої суспільної поведінки. Особливо зараз, коли, завдяки інтернету, особистого простору стає все менше. Не будемо забувати, що головний наш суддя - це не читачі наших сторінок у соцмережах, а Сам Господь. А Він бачить наші душі наскрізь до самого дна. І звернутися за допомогою і зціленням ми можемо тільки до Нього», - підсумував митрополит Антоній.