У Пенсійному фонді України розповіли, в якому випадку можуть зменшити розмір виплат

Про те, з якої причини виникає переплата, і чому в цьому винен сам одержувач державної допомоги, повідомляє пресслужба ПФУ.

Зокрема, переплата - це сума пенсійної допомоги(з урахуванням індексацій, доплат, надбавок і підвищень), з різних причин виплачена понад розмір, визначений пенсійним законодавством. Якщо в ПФУ встановлять факт переплати, держава примусить повернути переплачену суму назад, до бюджету.

Подібні ситуації виникають коли громадянин похилого віку, продовжує працювати, навіть після виходу на заслужений відпочинок, що безпосередньо впливає на його право на підвищення, доплати та надбавки. Працевлаштовані пенсіонери автоматично втрачають право на отримання всіх можливих надбавок, покладені до основної виплати. Крім цього, працевлаштованим громадянам взагалі не зобов'язані перераховувати розмір пенсії, а тим, хто отримує пенсії за вислугу років - припиняють її нараховувати, але в тому випадку, якщо вони повертаються на роботу, і працевлаштовані в тій професії, за яку отримували пенсійні виплати.

Індексація пенсій. Фото: скріншот YouTube-відео.
Індексація пенсій. Фото: скріншот YouTube-відео.

Виходить, що при офіційному влаштуванні на роботу, пенсіонер зобов'язаний протягом 10 днів надати інформацію про це в органи ПФУ. При цьому, заявляють у Пенсійному фонді, навіть якщо громадянин не повідомить про факт свого працевлаштування, органи соціального захисту так чи інакше дізнаються про це, шляхом налагодженого обміну інформацією з іншими державними реєстрами: саме за датою звірки та надходження інформації й відбувається розрахунок суми надлишків виплачених пенсійних коштів.

Таким чином, Пенсійний фонд України ретельно перевіряє одержувачів виплат, і якщо є який-небудь сумнівний трудовий стаж, або непідтверджений розмір заробітної плати, в ПФУ обов'язково знизять пенсію заднім числом, а переплачені кошти зобов'яжуть повернути до бюджету судовим рішенням.

До слова, раніше "Hyser" писав про те, скільки буде потрібно мінімального трудового стажу, щоб вийти на пенсію за віком у 2028 році.

Також раніше наш портал повідомляв про те, яку суму ПФУ вже направив на виплату квітневих пенсій.

А до цього ми розповідали про те, що через "укрупнення" державних органів соціального захисту, українці перестали своєчасно отримувати виплати за лікарняними.