Українців попередили про зміни у вартості ЖКП

У травні поточного року українцям запропонують базові річні та комерційні контракти на поставку блакитного палива. Це означає, що ринкова система формування цін продовжить діяти, проте споживачі зможуть закуповувати газ за фіксованою ціною, яка не буде змінюватися протягом одного року. Про це повідомляє "BBC News".

Повідомляється, що базова річна пропозиція кожного постачальника газу діятиме від 1 травня цього року до 30 квітня наступного року, незалежно від того, коли споживач підписує контракт. Важливим фактором є те, що протягом цього тарифного року постачальники не мають право змінювати контракт, так що українці застраховані від будь-яких різких стрибків тарифів.

Ті споживачі, які уклали річні контракти, отримуватимуть його до закінчення 12 місяців дії контракту. При виборі базового контракту, людина буде оплачувати свої рахунки до 25 числа наступного місяця. Важливим моментом є те, що навіть якщо скласти річний контракт з одним постачальником, споживач все одно зможе перейти до іншого.

Крім річного контракту, компанії можуть запропонувати українцям ще й щомісячні контракти, умови яких змінюються.

У НКРЕКП заявляють, що після вступу річних контрактів в силу, можливість змінити компанію-постачальника для українців як і раніше буде доступною. Для того, щоб змінити постачальника, українець повинен заявити про це через сайт або колл-центр компанії, з якою у нього укладено контракт. Ця заява повинна бути розглянута протягом 15 днів. Якщо ж компанія відмовляє споживачеві в переході на інший контракт, то повідомити про це він повинен не пізніше, ніж через 10 днів після отримання заяви.

У свою чергу, споживач зобов'язаний попередити постачальника про перехід на іншу комерційну пропозицію не пізніше трьох робочих днів. Сам постачальник теж може змінювати пропозицію, проте пропонувати про це зобов'язаний за місяць. Зміна ціни на газ зміною умов контракту

До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що глава Міністерства соціальної політики Марина Лазебна заявила про те, що солідарна пенсійна пенсія більше "не витягує" 11 мільйонів пенсіонерів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Пенсійному фонді України попередили жінок про те, що пенсійний вік для деяких з них зміниться і розповіли, коли можна вийти на заслужений відпочинок.

Також "Hyser" писав, що у Міністерстві соціальної політики порадували українців новинами про те, що цього року планується ще чотири підвищення пенсії і розповіли, наскільки зростуть виплати.