Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) встановила фіксовану вартість газу для населення.

Таке рішення було прийнято на засіданні Регулятора в середу, 7 квітня.

Зазначається, що таке рішення "спрямовано на забезпечення захисту прав побутових споживачів від цінових коливань на ринку природного газу".

Побутовим споживачам надається можливість використовувати природний газ протягом року за фіксованою ціною, яка буде пропонуватися постачальниками та діяти в період з 1 травня по 30 квітня 2022 року.

Водночас постачальники природного газу зможуть пропонувати інші комерційні пропозиції побутовим споживачам.

"Введення річного продукту для побутових споживачів природного газу є найважливішим рішенням. З 1 травня поточного року за замовчуванням буде введена річна ціна газу для всіх побутових споживачів.

Це позбавить їх турбулентності цінових коливань. При цьому процедура зміни постачальника залишається простою і відкритою, також передбачається можливість для споживача міняти річний продукт на будь-який інший, який буде пропонуватися постачальником", - зазначив під час засідання голова НКРЕКП В. Тарасюк.

Важливо: всі постачальники газу зобов'язані опублікувати тарифи на рік до 25 квітня і довести до всіх побутових споживачів інформацію про ціни, які будуть діяти протягом цього періоду.

Уточнюється, що в період дії літнього контракту ціну можна буде міняти тільки в бік зменшення. Збільшувати ціну в порівнянні з тією, яка буде встановлена станом на 25 квітня, неможливо.

Також Комісія внесла зміни до порядку звітності постачальників про ціни на газ. Попередні форми звітності для газопостачальних компаній передбачали щоквартальні звіти. Постачальники повинні подавати таку звітність у період до 20 числа місяця, наступного після звітного.

Раніше "Нyser" писав про те, що українців попередили про можливе підвищення цін на електроенергію.

Також наш портал повідомляв, українцям розповіли, як правильно реструктуризувати борг за опалення.

Нагадуємо, з 1 квітня в Україні перестав діяти єдиний тариф на газ в 6,99 гривень за кубометр.