Цього року в столиці України випускники одинадцятих класів можуть завершити навчальний рік вже у квітні. Травень же вони можуть присвятити підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Про такі ймовірні зміни йдеться у зверненні Департаменту освіти Київської міської державної адміністрації.

В документі, зокрема, пропонують переглянути навчальну програму задля учнів 11 класів.

"Ми пропонуємо тим, хто сьогодні до цього готовий, ревізувати навчальні програми та завершити вивчення нового матеріалу для випускників 11-х класів до кінця квітня.

Вже багато років ми закриваємо очі на абсурдну ситуацію: за шкільною програмою, одинадцятикласники до кінця навчального року повинні освоювати певні теми, вивчати та повторювати матеріал, а насправді вже на початку травня вони складають ЗНО з усього вивченого матеріалу", - пояснює директор столичного Департаменту освіти та науки Олена Фіданян.

Відзначається, що в травні учні 11 класів продовжать відвідувати школи, проте цей місяць буде присвячений консультаціям перед ЗНО.

Також пропонується розбити учнів не по класах, а по групах, з урахуванням обраного ними профілю. У Департаменті освіти вважають, що таким чином можна зменшити кількість предметів для вивчення, враховуючи індивідуальну потребу учнів і підвищити шанси вступу.

"Сьогодні тижневе навантаження на випускника становить до 36 годин на тиждень. При організації шкільного навчального трансформера реально зменшити навантаження на школяра до 12:00, які є для нього пріоритетними, зберігаючи при цьому вчительське навантаження і заробітну плату за тарифікацією ", - розповідають у відомстві.

У Департаменті освіти підкреслили, дані зміни не є неодмінний. Це скоріше рекомендація навчальним закладам. На новий графік перейдуть тільки ті школи, які впевнені, що це посильно для їх педагогічних колективів.

Раніше "Нyser" писав про те, що МОН запроваджує е-систему для моніторингу працевлаштування випускників університетів.

Також наш портал повідомляв, у суді видали заборону на відвідування школи дітьми без вакцин.

Нагадуємо, озвучено особливості проведення ЗНО-2021.