У понеділок, 1 березня в Україні починається індексація пенсій

У перший день весни в Україні стартує індексація пенсій, яка торкнеться більш ніж 8 мільйонів пенсіонерів. Виплати будуть збільшені на 11%, що в середньому виходить 300 гривень. Про це повідомляє інформаційний портал "Апостроф".

Осучаснення пенсій торкнеться українців, які отримують пенсію за віком, з нагоди втрати годувальника, за вислугою років та по інвалідності. Згідно з даними ПФУ велика частина громадян (близько 7 мільйонів українців) отримують пенсійні виплати в розмірі 2-4 тисячі гривень, ця категорія пенсіонерів отримає надбавку в розмірі 220-440 гривень. Також виплати зростуть у тих, хто отримує мінімальну пенсію (виплати "підтягнуть" до рівня прожиткового мінімуму).

Індексація пенсій проводиться автоматично, українцям не потрібно особисто звертатися до Пенсійного фонду. Відзначається, що виплата перерахованих пенсій буде проведена в березні 2021 року в визначену кожному пенсіонеру дату в установленому порядку.

Варто відзначити, що українців, які отримують пенсійні виплати на підставі спеціальних законів, індексація не торкнеться. Також на перерахунок пенсій можуть не розраховувати громадяни, які вийшли на заслужений відпочинок з початку 2021 року, оскільки індексація проводиться за 2020 рік. Без підвищення залишаться і українці, які отримують максимальну пенсію.

До слова, раніше в Мінсоцполітики заявляли, що в 2022 році планується ввести індексацію пенсій для всіх категорій пенсіонерів. Якщо необхідний законопроєкт буде прийнятий, то індексація пенсій діятиме для всіх без винятку українців.

Раніше портал Hyser повідомляв, що Пенсійний фонд розповів українцям, як розрахувати розмір майбутньої пенсії в онлайн-режимі. Для українців запустили зручний і інтуїтивно зрозумілий електронний сервіс.

Також портал Hyser інформував, що українців попередив про економічний колапс, пенсії можуть скоротитися в півтора рази.

Крім того портал Hyser повідомляв, що українцям розповіли за якою формулою відбудеться підвищення пенсій з 1 березня.