Названо суми доплати та хто їх отримає

Вже в березні виплати пенсіонерів зростуть завдяки проведенню індексації. Її щорічно проводить уряд через підвищення заробітної платні. Стало відомо, у кого і на скільки зростуть виплати. Деталь опублікувало Міністерство соціальної політики.

У відомстві обіцяють підвищити розмір виплат 8 млн пенсіонерів. Однак, офіційна кількість осіб, які вийшли на заслужений відпочинок по країні набагато більше - понад 11 млн осіб.

Виходить, що не всі в березні отримають надбавки. Кого ж торкнеться індексація, розповіли у відомстві.

В першу чергу, виросте розмір виплат у осіб, які вийшли на заслужений відпочинок при досягненні необхідного віку.

Також надбавки передбачені особам з інвалідністю, у разі втрати годувальника, а також особам за вислугою років.

У підсумку для таких осіб сума підвищення складе 11%. У відомстві поінформували, що в середньому підвищення складе 308 грн.

Пенсія. Фото: скріншот YouTube-відео

Однак, сума надбавки для кожного пенсіонера буде різною, комусь додадуть всього 100 грн. Наприклад, до 2200 грн піднімуть виплати особам, які мають необхідний страховий стаж.

За оцінками, до індексації приблизно у 7 млн пенсіонерів розмір щомісячних виплат становить всього від 2000 до 4000 грн. Для них надбавки будуть починаючи від 220 до 440 грн.

У формулу розрахунку розміру надбавки чиновники враховують зростання інфляції, який у 2020 році склав 5%. Також грає роль і підвищення середньої зарплати по країні - цей показник склав 17%.

Ці два показники плюсують, а потім ділять на два: (5+17)/2=11

Популярні новини зараз

«Йому повний капот»: зірка шоу «Танці з зірками» потрапила в ДТП. Фото з місця події

Введення локдауну у Києві. Кличко назвав терміни

Пенсія за вислугу років: у ПФУ зробили важливу заяву. Багатьом не сподобається

Перехід України на зимовий час. У Раді зробили важливу заяву

Показати ще

Так і вийшло, що індексація складе всього лише 11%. Тому, розмір доплат буде невеликим для більшості осіб, які вийшли на заслужений відпочинок.

Раніше портал Hyser повідомляв, що з 1 липня пенсіонерам старше 75 років уряд обіцяв підтримувати щомісяця додатковими 400 грн. Однак, на недавньому засіданні чиновники вирішили перенести цю дату на більш пізній термін.

Також ми писали, що з літа поточного року майбутнім пенсіонерам не потрібно буде нікуди ходити для оформлення виплат, Пенсійний фонд запускає автоматичне нарахування пенсій, коли запрацює сервіс.

Нагадуємо, що стало відомо, кому індексація принесе надбавку в 1000 грн і що для цього потрібно зробити пенсіонеру.