Мало хто з цим стикався, але в українському законодавстві є норма, яка накладає військово-транспортний обов’язок з метою задоволення потреб Збройних сил та інших військових формувань. Розпочати вирішили з членів ЦВК та голови НАБУ.

Стало відомо, що група депутатів з фракції "Слуга народу" зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт №7260 про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період.

У разі його прийняття, з'явиться можливість конфісковувати кинуті в аеропортах і на вокзалах автомобілі чиновників. Це означає, що машини, які держслужбовці залишили біля вокзалів, аеропортів, доріг, тікаючи за кордон від війни, будуть відправлені на потреби Збройних сил України.

В першу чергу для потреб Збройних сил вилучатимуть автівки топ-посадовців(прем’єра, члена ЦВК, голови Нацбанку, директора НАБУ та інших осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, відповідно до закону "Про запобігання корупції").

На думку авторів законопроекту №7260, такі зміни сприятимуть "підвищенню рівня свідомості та відповідальності перед державою та Українським народом у службових осіб".

Популярні новини зараз

Допомагав розвідці РФ і Путіну: СБУ викрила відомого народного депутата України

Путін готує вторгнення в Литву. Буде нова "спецоперація". Розкрито деталі

Відео останніх хвилин життя Юрія Шатунова: друзі мало не виносили його з машини

Прям як Путін: режисер розповів, як Валюха зі" Сватів " називає Україну

Показати ще

Правда, як і в кожному правилі, і в законопроекті №7260 є винятки.

Так, вказаний обов’язок, в разі схвалення законопроєкту не буде поширюватися, зокрема на:

  • осіб, відряджених за межі території України з метою виконання службових завдань;
  • жінок, які виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
  • чоловіків, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
  • осіб, які визнані особами з інвалідністю та ще деяких категорій.

Як зазначають автори проекту, громадяни змушені ховатися від війни і разом зі своїми сім'ями залишати свої будинки, транспортні засоби, майно, виїжджаючи в більш безпечні регіони нашої країни або за межі України.

"Однак нерідкі випадки зараз виїзду за кордон народних депутатів України, керівних осіб державних органів, інших чиновників високого рангу, які залишають державу і її громадян один на один з ворогом", – йдеться в пояснювальній записці до проекту.

Читайте також:

Справжня тварина: СБУ показала військового з Татарстану, який розправлявся з українками.

Ось це номер: командувача Чорноморським флотом РФ заарештували за крейсер "Москва".

У Росії щось почнеться: ФСБшники і розвідники вивозять сім'ї за кордон.