Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на портал «Православная жизнь», про це розповів ректор Київських духовних шкіл єпископ Сильвестр (Стойчев).

«Може виникнути нерозуміння значення цього свята, якщо розглядати його просто як свято, яке відноситься тільки до Іоанна Хрестителя. І зовсім в іншому світлі постане його народження в зв'язку з іншим Народженням - Різдвом Господа нашого Ісуса Христа.

Після явлення архангела Гавриїла священику Захарії з обіцянкою про народження сина, євангеліст Лука розповідає про Благовіщення. Він сповіщає Діву Марію: «Ось і Єлизавета, родичка Твоя, яку називають неплідною і вона зачала сина в старості своїй, і їй вже шостий місяць» (Лк. 1: 36). Отже, два сина, два хлопчика, два різдва: предтечі і Місії, Пророка і Господа, Проповідника покаяння і Спасителя світу», - пояснив єпископ Сильвестр.

Владика розповів про служіння Іоанна Пророка: «Викриття гріхів, заклик до покаяння, і перш за все, проповідь майбутнього Месії». «Іісус Христос називає Іоанна пророком, і більше пророка. Тому що всі старозавітні пророки очікували Месію, пророцтвами про нього, але тільки Іоанну судилося бути свідком і учасником приходу Месії. І це робить Іоанна більшим за пророка, тому що він побачив результат своїх пророцтв», - сказав він.

Ректор КДАіС нагадав, що всі свята, все богослужіння, всі священнодійства дають можливість через участь в них отримати очищення, «і в цьому очищенні отримати моральне повчання і керівництво до життя».

«Для християн, що живуть дві тисячі років після святого Іоанна Хрестителя, його образ, його особистість, його служіння не повинні бути лише тільки історією. З давніх-давен, святий Іоанн Предтеча церковними авторами величався земним ангелом, тобто людиною, яка живе життям рівним досконалості ангелів. Це високий ідеал. Кожен повинен прагнути наслідувати тим святим, яких вшановуємо, наслідувати хоча б деяким їх рисам», - підсумував єпископ Сильвестр.