Як повідомляє Центр інформації УПЦ, заупокійні панахиди та літії відбулися в храмах і монастирях Української Православної Церкви в сьому річницю з дня смерті Блаженнішого Володимира.

У Києво-Печерській лаврі в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері заупокійну Божественну літургію очолив Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Після закінчення літургії Предстоятель, намісник лаври, духовенство та віруючі пройшли до могили Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана), де Митрополит Онуфрій очолив заупокійну літію.

Заупокійні богослужіння біля могили Блаженнішого владики духовенство звершує протягом дня.

*** Блаженніший Митрополит Володимир 22 роки ніс послух Предстоятеля Української Православної Церкви, був блискучим богословом, проповідником, духовним письменником і журналістом.

Митрополит Володимир (Сабодан) народився 23 листопада 1935 року в селі Марківці Летичівського району Хмельницької області. З 9 років ніс послух при Свято-Архангело-Михайлівському храмі рідного села.

По закінченню Меджибізької середньої школи навчався в Одеській духовній семінарії (1954 -1958), в 1958 році вступив до Ленінградської духовної академії, яку закінчив в 1962 році зі ступенем кандидата богослов'я за наукову роботу «Христос Спаситель - Начальник світу».

14 червня 1962 року митрополит Херсонський і Одеський Борис (Вік) висвятив в сан диякона, 15 червня - в сан ієрея, 26 серпня отець Віктор був пострижений в чернецтво з нареченням імені на честь святого рівноапостольного князя Володимира.

У 1965 році закінчив аспірантуру при Московській духовній академії, став ректором Одеської духовної семінарії з возведенням в сан архімандрита.

У 1966 році призначений заступником начальника Руської духовної місії в Єрусалимі.

23 червня 1966 року став єпископом Звенигородським, вікарієм Московської єпархії з дорученням виконувати обов'язки представника РПЦ на Всесвітній раді Церков.

Популярные статьи сейчас

Мелкий шрифт - не проблема. Названы продукты для улучшения зрения

Мама разрешила: дочка Оли Поляковой в нижнем белье похвасталась своей спальней

Готов уехать из страны: доктор Комаровский обратился к украинцам из-за языкового закона

"Коля будет папой?": Наташа Королева показала, как Басков держит ее округлившийся животик

Показать еще

28 листопада 1968 єпископ Володимир був переміщений на Переяслав-Хмельницьке вікаріатство Київської єпархії. З 20 березня 1969 року - єпископ Чернігівський і Ніжинський, тимчасово керував Сумською єпархією.

Після возведення в сан митрополита, 16 липня 1982 року, очолив Ростовську й Новочеркаську єпархію. 28 березня 1984 митрополит Володимир призначений Патріаршим Екзархом Західної Європи. З 30 грудня 1987 року - керуючий справами Московського Патріархату й постійний член Священного Синоду.

27 травня 1992 року Архієрейським Собором Української Православної Церкви обраний Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви.

Покійний Блаженніший ніс свій послух до останнього дня життя, хоча і був тяжко хворий. Спочив Митрополит Володимир 5 липня 2014 року в Києві, 7 липня його поховали біля стін храму Різдва Пресвятої Богородиці в Києво-Печерській лаврі.