Віруючі Української Православної Церкви 15 червня передадуть до Офісу Президента і Верховну Ради два законопроекти, які скасують антицерковні закони.

Про це повідомляє громадська організація «Миряни».

Ініціатори мирної акції нагадали, що віруючі УПЦ вже неодноразово зверталися до влади через дискримінацію Церкви, і навіть передавали до Офісу Президента України понад 1 мільйон підписів на захист своїх прав, проте реакції від влади не було.

Юристи з числа православних мирян підготували два законопроекти, «які розірвуть це коло переадресацій наших звернень і скасують антицерковні закони».

«Всі ви знаєте, що протягом останніх двох років в Україні діють два закони, які повністю порушують конституційні права віруючих Української Православної Церкви. Один з них (№2673-VIII) допомагає відбирати рейдерам наші храми, інший (№2662-VIII) - відбирає ім'я нашої Української Православної Церкви. Тільки за останні два цих роки було захоплено силою або протизаконно переписано близько 200 храмів. Втручання держави у справи Церкви, дискримінація УПЦ і просування іншої - «правильної», обраної конфесії - стало ганебною традицією з часів Порошенко, і, на жаль, ця традиція так чи інакше триває при новій владі», - зазначили ініціатори мирної акції.

«Миряни» 15 червня біля Верховної Ради України проведуть молитовне стояння з метою захисту своїх прав.

«Наступного вівторка ми публічно подаємо ці законопроекти в Офіс Президента і Верховну Раду. Тому ми закликаємо всіх небайдужих православних християн прийти під стіни Верховної Ради, щоб помолитися і допомогти народним обранцям повернути конституційні права громадян України 15 червня о 10.00», - звернулися віруючі.