Окрім високих зарплат та премій, Наглядова Рада «Нафтогазу України» має ще й компенсації витрат на забезпечення своєї роботи. Про це повідомив Володимир Дольник у матеріалі «Корпоративне урядування «Нафтогазу».

Попри вимоги стандартів, каже Дольник, члени Наглядової Ради національної компанії «Нафтогаз» мають матеріальний інтерес і вигідно його задовольняють.

Принагідно він порівнює зарплати, які отримують члени НР «Нафтогазу» із тим, що отримують у західних компаніях. Якщо у 2018 році шість членів НР мали 1,64 мільйони євро, то в 2019 їм перепало вже 1,2 мільйони, а 2020 – 649 тисяч.

Щодо цього журналіст навіть іронізує: мовляв, до цих сум і близько не може наблизитись ані австрійська компанія OMV, ані норвезька Equinor, а це не абихто, а гранди нафтогазового бізнесу. НР OMV складається з 18 членів і їхню роботу сумарно за 2018 рік оцінили у 830 тисяч євро, а ця сума удвічі нижча за те, що платив «Нафтогаз».

Якщо поглянути на тенденцію далі, то у 2019 році НР OMV отримала 602 тисячі, а у 2020 – 572 тисячі. НР Equinor складається з 11 членів і їхня зарплата приблизно така же, як і в НР OMV: 2018 рік – 847 тисяч доларів, 2019 – 853 тисячі, 2020 – 780 тисяч.

Дольник звертає увагу і на те, що зарплата НР «Нафтогазу» зокрема у 2018 році переважає навіть те, що заробило правління найбільшої польської державної компанії PGNiG, а вона займається розвідкою та видобутком природної нафти та газу. Словом, це «безпрецедентна практика».

Варто додати один коментар до таблиці: вона відображає тільки загальні суми і не показує поділу між позиціями та персоналіями. З’ясувати же суми, які виплатили членам НР і Правлінню «Нафтогазу» не можна. Це пояснюється тим, що Наглядова Рада отримує свою винагороду згідно із постановою Кабінету міністрів України №668 від липня 2017 року та укладеним цивільно-правовим договором, а його умови абсолютно конфіденційні.

Мало того, що члени НР «Нафтогазу» отримують захмарні виплати, так вони ще й ніяк не відповідають за свої же помилки та негативні результати роботи компанії, до яких вони можуть призвести. Тобто, якщо «Нафтогаз» матиме збитки, то Наглядова Рада не причетна і взагалі вона застрахована на кошти компанії. Журналіст пояснює, чим це небезпечно: існує ризик корупції та якихось інших форм залежності.

Нагадаємо, Україну накриють “тарифні бунти”: у Нафтогазі вже попередили.

Крім того, як повідомляє hyser, українцям показали, на скільки зросла платіжка за комуналку за рік.