Держекоінспекція перевірила 20 підприємств, які працюють з медвідходами. 5 з них було анульовано ліцензії на здійснення діяльності за поданням Держекоінспекції, а на 7 підприємств Держекоінспекцією готуються позовні заяви до суду щодо припинення їх діяльності через численні природоохоронні порушення.

«Загалом плануємо здійснити перевірку 65 суб’єктів господарювання, які транспортують та утилізують відходи категорії В – епідемічно небезпечні медичні відходи. Таке сміття повинне знищуватись особливим чином – шляхом спалювання у спеціальних печах при температурі понад 1 тисячу градусів. Однак далеко не всі підприємства дотримуються цих вимог», - пояснив Андрій Мальований.

Він додав, що наразі в Україні діють низькі штрафи за порушення вимог щодо поводження з відходами.

«На сьогоднішній день, суб’єкти господарювання, які порушують закон, сплатять штраф на суму всього 850 до 1700 гривень. Потреба щодо їх підвищення – особливо нагальна в часи коронавірусу, коли одне медичне ліжко генерує в рази більше небезпечних відходів, ніж раніше», - зазначив Андрій Мальований.

Посадовець також додав, що на початку цього року набрав чинності наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про затвердження Змін до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства», розроблений фахівцями ДЕІ. Завдяки цьому Держекоінспекція може нараховувати більші суми збитків у разі забруднення земельних ділянок внаслідок розміщення засмічення.

«Однак для вирішення проблеми з недобросовісною утилізацією відходів важливий комплексний підхід. Україна повинна на виконання вимог ЄС прийняти рамковий закон для управління всією «сміттєвою» сферою. Таким документом є законопроект №2207-1д, який дозволить забезпечити чітке регулювання на усіх ланках збирання, перевезення, знешкодження та утилізації відходів», - підкреслив Андрій Мальований.